Borůvky

Sazenice borůvek z naší Žehušické produkce

Všechny námi prodávané borůvky pochází z řízků z našich vlastních matečnic a jsou tedy množeny vegetativně. Takové keře mají samozřejmě vyšší kvalitu plodů, než keře získané generativně ze semenáčů.

Nejprve jsou řízky se stimulátorem a výživným substrátem umístěny v sadbovačích a pěstovány v moderních fóliovnících s regulací teploty a vlhkosti.   Po dostatečném zakořenění jsou rostlinky přehrnkovány a umístěny pod širé nebe, do rašeliny s hnojivem do 9×9 cm sadbových kontejnerů.

Jakmile borůvky dostatečně narostou, tak jsou přesazovány do prodejních 2,5 L kontejnerů s rašelinou a hnojivem Osmocote s dlouhodobým uvolňováním. Případně je vysadíme i do větších minimálně 20 L nádob, kde je možné borůvky již finálně pěstovat.

Borůvky jsou alespoň 1x zastřiženy pro podporu větvení a tvorby silnějších výhonů. 

  Do prodeje jdou ve věku 2,5-3 roky a v tomto roce již většinou i plodí. Plné plodnosti dosahují od 6. roku a plodí 30 let a více. Tento postup má velkou výhodu, protože získáme kvalitní sadbu pocházející geneticky z matečních rostlin prospívajících v domácích českých podmínkách, v nichž také sazenice dále vyrůstají. Takovéto keře jsou silné, odolné a brzy bohatě plodí.

 Všechny rostliny z naší produkce jsou opatřeny rostlinolékařským pasem a pochází z našich matečnic úředně uznaných odrůd.

Velkoobchodní prodej sazenic keřů borůvek:

Naše sazenice kanadských borůvek na Zelené burze 2020
Sazenice borůvek v 20L

 Naše Žehušické borůvky nabízíme i velkoobchodně do zahradních center a zahradnictvírealizátorům zahrad, ale i pěstebním borůvkovým farmám, kterých v poslední době díky slušným prodejům a zajímavým prodejním cenám plodů, konečně přibývá.

Aktuální velkoobchodní ceník a obchodní a dodací podmínky naleznete na stránkách naší okrasné školky

Konifery s.r.o.